benn

En Son Periler Terk Ederdi Bu Periden Doğan Aşkta

En Son Periler Terk Ederdi Bu Periden Doğan Aşkta

 

Hikayeden Hikaye Serisi

 

 

En son periler terk ederdi bu periden doğan aşkta ,periler bizden önce kaçıp gittiler.Kırılgan bir ışık süzgecinden geçen minik renkli periler..Bir nokta idi onların  büyüklüğü ,ancak korkardık karanlık olmasın diye ,gündüz uyumasın diye ..Bir gün yanıma geldin , mutluluk ve hüzün arası  içimde ki erkeği buldun ,iyi de yaptın fikrimce ..İçinde ki kadının beni bulduğu ilk anı vücut ölçülerine saymıyorum , güzelliğine sayıyorum her takvimin ilk gününde..

 

Perilerimiz bizi ağır ateşler içinde bayıltmak ve ayıltmak ile görevliydi..Kimine ilham perisi gelir yazar , çizer..bizim perilerde gelince işte öyle..

 

Yokluğunda makbuldü periler, vakit geçirmek için bir unsurdu, ya şimdi?

Şimdi ise gülün kırmızılığını saklayabilecek bir unsur oldu periler .Çok kıskanç olmalarından ötürü ne yanına yaklaşabiliyordum , ne de içinde ki kadına .Aklımın içinde bir sürü dolan baçlı anı , kendimi deli gibi hissediyordum  ,sana göre deliriyordum .İkimizin de teşhisi aynıydı bu duruma .Teşhis bu duruma çare olamıyordu .Gerçi bu durumda perilerin bize teşhis koyması daha önemliydi.Sanırım onlar için biz musallatın ötesiydik ..

 

Ellerinde ki kına bir gülü anımsatıyordu. periler bunu keşfetse inan ki o gülü kıskanırlardı. Şans bu ya içim, fikrim sendin. o gülü de sadece ben gizli gizli hayallerim de süslerdim. Şansım yine de şans, şansım yine de mutluluk.

 

Perilerden kurtulmam gerekliydi , ben de yaktım elbiselerimi .Ancak böyle olmuyormuş işte .Periler bit değil ki..Ve neden sonra en ağır lafları söyledim perilere ,kulağımda ağır bir intihar çınlamasından başka bir olay gerçekleşmedi..Renkleri hala kurnaz renklerdi ,siyah ,kırmızı ,yeşil ve bir başka renk ..Gönlümün rengi sadece sendeydi..

 

Seviyordum seni , iki deliydik , psikolojiktir.

Benim gördüğümü sende görüyordun ,itiraz etmiyordun perilere ..Demek ki sende biliyordun daha önce onları .Ben tanımak istemedim onları hiç . Alt tarafı peri onlar, sen ise kadınsın, bir yanın melek, bir yanın şeytan, o kadar olur yani, itirazım yok!

 

Periler bizi bırakmıyorsa biz gidelim mavilik olur Ege de ,derin sularda kin olmaz ,yani onlardan hiç olmaz .Şu içimizin yani bende ki erkekliğin , sende ki kadınlığın kirinden arınırız o maviliklerde.Tek  derdimizde mavi olur , onların rengini görmeyeceğim bir daha..

 

Şu kibritin alevi ile ne güzel yanıyor bu ev ,ışıl, ışıl .Perilerde ateş böcekleri misali ateşin bir altından giriyor bir üstünden çıkıyor ..Bir mutluğumuz hariç her şey yanıyor,ne güzel.

 

Ellerimde ellerin yürüyoruz topuklu ayakkabının istikametinde, istikamet mavilik işte.

Yüreğimde mavi olsun Ege de. Bu sahilde için bir başka kadın, içim bir başka erkek,

İşte sevmek.

 

 

En son periler terk ederdi bu periden doğan aşkta ,  biz onları terk ettik.

Bu psikolojik aşkta sadece bizdik,

Az buçuk deliydik, SEVDİK ANCAK…

 

KADİR  BAYATA

 

Bunu paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email

En Son Periler Terk Ederdi Bu Periden Doğan Aşkta” üzerine 2 düşünce

  1. yunus balyer

    Kalemine Sağlık Üstad….”AŞK”ı farklı Ele Almışın bu Yazında; İlginç ve İlgi Çekici old. söyleyebilirim…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>