gunes-demirel-simdi-benimsin

Güneş Demirel kitap dostlarının sorularını cevapladı

Yazar Güneş Demirel ile kitap dostları arasında geçen bir söyleşi düzenledik. Keyifle okumanız dileği ile.

***

AytenAcar- iyi aksamlar.ilk olarak bir soru sorayım.Neden yazıyor sunuz?

Yazmak benim için bir terapi, ruhum rahatlıyor yazarken.Bu yüzden de vazgeçilmezimdir.

Aslıhan Sedef -Öncelikle yazarlık hayatında sana kocamaaan başarılar diliyorum . Karakterler ve hikayeden çok verdiği duygular ve kelimelerin insanın içine işliyor bunu nasıl başarıyorsun özellikle seçtiğin konular mı yoksa seni etkileyen olaylar mı sebebi ? ve son olarak ben eminim ama yinede sormak istiyorum diğer kitaplarınla da bu duyguları hissettirebileceğini düşünüyor musun ? yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum :)

Çok teşekkür ederim, güzel dileklerin için.Karakter olarak hassas bir yapıya sahibim, bu da kalemime yansıyor sanırım.Yaşanan olaylar elbette ki bir çok şey katıyor kalbime, fakat konu seçimlerim  beni değiştiremiyor.Dolayısıyla diğer romanlarımda da duyguyu hep hissedeceğinizi düşünüyorum.

BeyazKitaplık- Yazın hayatınızda başarılar dileriz. Kitabınızda yaşanmış bir olayı mı anlattınız, yoksa bir kurgu mu?

Çok teşekkürler.Kitabımda yaşanmış bir olayı ele almadım, fakat etrafımız da bir çok “Elif” örneği  mevcut ne yazık…İstedim ki, içlerinden biri de hayata tutunsun ve böyle bir kurgu çıktı.

AytenAcar- yazarlığın altın kuralı nedir size göre?

Yazarlığın altın kuralı bana göre,  çok okumak ve bolca yazmak, yazdığını hissetmek.Yazar, kaleme dökerken bazı duyguları yaşayamıyorsa, okuyucu da o oranda eksik alıyor bence.

GökçeYasar- Öncelikle böyle bir imkan verdiğiniz için teşekkürler, her zaman şunu merak etmişimdir, bir yazar olaylardaki kişi betimlemelerini psikolojik olarak mı yoksa sosyal çevreye mi daha yakın olarak yazar ?

Ben teşekkür ederim, katılımınız için…Kendi adıma kişi betimlemelerini yaparken,  her ikisinden de faydalanıyorum.Mesela bu romanımda ki Elif karakterinin yaşadığı ağır travma için, hem psikolojik bir araştırma yaptım, hem de o yörenin sosyal çehresini inceledim.

TaliaAkın- Merhaba hocam :) çok fazla kitap okuyan biriyim ve çokta severim bazı yazarların daha çok işledikleri konu kendi hayatlarındaki motiflerle bezeli bazıları her zaman iyi yada kötü bitirir sizce bu doğru bi yaklaşım mı? acaba reel olması daha mı bir gerçekçi oluyor?

Merhaba, ne güzel çokça kitap okuyan insanlarla olmak…Kesin çizgilerde olmayı doğru bulmuyorum ben,  hep iyi bitecek veya hep kötü son bulacak  diye bir takıntısı olmamalı yazarın.Hayat her daim toz pembe olmadığı gibi,  hep acı içinde de geçmiyor.Yazar kendi ruhunda oluşturduğu kurguya,  gerçekleri de göz ardı etmeden , kendince en uygun sonu yazmalı…

Damla Yalçın- Kitaplarınızı yazarken nasıl bir ruh halinde oluyorsunuz ve belli bir amaç doğrultusunda mı yazıyorsunuz?

Kitaplarımı yazarken ki ruh halim sabit değil…İnsanız, yaşamdan etkilenmemek ne mümkün, bir günümüz diğerini tutmuyor.Yazarken belli bir amaç gütmüyorum, kalemim beni nereye götürürse, şeklinde döküyorum satırları.

Nevin Yavaş- Harika bir kitaba benziyor..Yaşanmış bir olay mı bende çok merak ediyorum.

Yaşanmış bir olay değil, tamamı kurgu.Teşekkür ederim.

SevcanDemircan- Öncelikle söylemeliyim uzun zamandır bir kitabı gece gündüz hiç elimden bırakmadan okumamıştım, simdi benimsin romanı bunu fazlasıyla yaptı 1.5 günde uyumadan bitirdim kitabı imzalı bir kitabım olmasını kesinlikle isterim! Soruma gelince de– bu hikaye nasıl ortaya cıktı ?ve bu hikaye de sızı en çok sizi etkileyen nedir? Birde affetmek kolay mıdır?

Çok teşekkür ederim, beğendiyseniz ne mutlu bana.Bu romanın nasıl çıktığını ben de anlayamadım, bir gece başladım.Öyle birden bire…Sonra baktım ki, cümleler birbirini takip etti, ve orta da bir “Elif” var kurtarılmayı bekleyen…Araştırmaya başladım. Devamı geldi.Beni romanda en çok etkileyen şey, bir babanın veya annenin çocuğundan vazgeçebilmesidir.

Affetmek, hiç ama hiç kolay değil.Affedilmek de emek ister.

AyşenurDuran- Öncelikle merhaba :) Bu kitabı yazmaya nasıl,ne zaman ve nerede başladınız? Yazarken sizi çok güldüren yada ağlatan bir bölüm oldu mu? Şimdiden teşekkürler :)

Merhaba…Bu romana bir gece yarısı, evimde başladım.Yaklaşık üç yıl önceydi.Yazarken, karakterlerin her  acı anını ve sevincini paylaştım esasında.Ben teşekkür ederim.

Burcu Ekici -Kitabın ismi bana muhakkak okumalısın diyor :) Peki bu eserin ortaya çıkış süresi ne kadardı?

Sevgili Burcu, bence de okumalısın.Bu eserin ortaya çıkışı, yaklaşık bir yıl gibi bir süreyi buldu.

DilaraAybikeHalıcı- Ne kadar duygu yüklü yazar olduğunuzu herkes biliyor. Bu duyguları yazarken özel olarak yaptığınız bir şey var mı? Bu kadar duyguyu kağıtlara sığdırmayı çoğu insan başaramaz.:)

Çok teşekkür ederim.Özel olarak yaptığım bir şey yok aslında, karakterimden kaynaklı gelişiyor.Bir de yazarken romanın bir yerlerine karışıyor ruhum sanki, bazen fazlaca kaptırıp moralimin bozulduğu veya kahkahalara boğulduğum anlar oluyor.

FehimanNeşe- Etkilendiğiniz yazarlar var mı?

Etkilendiğim bir yazar yok, ama duruşunu sevdiğim yazarlar var.Ve Nazım Hikmet fanatiğiyim.

Gizem Karaman- ne zaman yazma ihtiyacı duydunuz ve nasıl yazmaya başladınız? kitap yazmak isteyenlere ne öneririsiniz?

Kafamın içinde dönenler, artık kağıda dökülmeliydiler.Hem yazdığım zamanlar da, büyük bir rahatlama hissediyordum.Kitap yazmak isteyenlere bolca okumalarını, sonra da yine bolca yazmalarını tavsiye ediyorum.Yazdıkça gelişen bir iş bu.

Meltem Dmr -kitabı yazarken,yazmaktan sıkılıp ara verdiğiniz oldu mu? Ya da kitabı yazarken çelişkiler yaşadınız mı? Başarılarınızın devamını dilerim.

Çok teşekkür ederim.Yazarken sıkılmak değil de, yorulduğum , çelişkiler yaşadığım zamanlar çok oldu.

ZeynepTomakin- Merhaba ben okuduğum duygusal dramlardan sonra resmen depresyona giriyorum .Acaba Güneş Hanım etkilenmiyor mu hiç, yada uykuları kaçmıyor mu..yoksa gerçekçi olup bu sadece kitap neden ruh halim etkilensin ki diyenlerden mi? Çok teşekkürler başarılarının devamını dilerim :-D

Merhaba, ben de yazdıklarımdan acayip derecede etkileniyorum.Ağladığım çok zamanlar oldu…Ne yazık ki, boş ver deyip geçemiyorum hiçbir şeyi.İşte bu da, yazdıklarımı benim gibi duygusal yapıyor.

Meryem Yıldız – Merhaba,anladığım kadarıyla Şimdi Benimsin’de konu töre.Yani töreye kurban verilen kadınların ve onların çevresindekilerin yaşadıkları.Üzücü olansa bu olayların mağduru olan kadınların ilk suçlanan ve dışlanan kişi olması.Bu yüzyılda(maalesef) hala bu sorunu yaşıyor olmamızı siz neye bağlıyorsunuz?Kitabınızı yazarken gerek olayın kurbanının, gerekse çevresindekilerin yaşadıklarını bu kadar net bir şekilde aktarabilmek için ne gibi araştırmalar yaptınız?Kitabın sonunda suçlu ile mağdur arasında bir aşk mı yaşanıyor,bu süreci oluşturmak zor olmadı mı?Teşekkür ediyor,başarılarınızın devamını diliyorum…

Merhaba, töre sorununu büyük oranda eğitimsizlik oluşturuyor diyeceğim.Fakat araştırdığımda gördüm ki, maalesef eğitimli kesim de kurtaramıyor kendini bu döngüden.Yine de eğitime verilen önem artarsa,özellikle kız çocukların da.Törenin etkisinin de azalacağını düşünüyorum.Diliyorum ya da…

Roman boyunca, o yöreye ait iki arkadaşımdan sürekli bilgi aldım.Daha önce oraları gezdiğim için de yöre anlatımlarında zorluk yaşamadım.Fakat kitap sürekli halde töreyi anlatmıyor, daha çok Elif ve Fırat’ın ruh hallerini, çıkmazlarını, ya da aşklarını da anlatıyor.Kitabın sonun da, daha farklı şeyler var.Ben ikisinin mutlu anlarını fazlaca yazamadım, okuyucunun hayal gücüne bırakmayı tercih ettim.

TuğçeParlak Kitabınızı yazarken düşünerek mi yazdınız yoksa kaleminiz sizden bağımsız olarak mı satırlara döküldü ? kitabı henüz okuyamadığım için her yazara sormak istediğim soruyu soruyorum :) ve bu arada bu kitabı yazarken çevrenizdeki olaylardan bir şeyler katarak mı yazdınız yoksa kurguladığınız bir şey miydi ?

Kitabı yazarken, her zaman olduğu gibi kalemim benden bağımsız hareket etti.Ama konu gereği düşünmem ve araştırmam gereken durumlar oldu.Konu tamamen kurgudur.

Aff DmRr – Ben karakterlerinizle aranızda varsa nasıl bağlar kurduğunuzu çok merak ediyorum. Karakterlerini oluştururken nelerden ve kimlerden etkileniyorsunuz? :)

Romanı yazarken, karakterlerin en iyi arkadaşı benim, onları en iyi ben anlarım edasında yazıyorum.Etkilendiğim kimse yok aslında.

Pınar Şentürk - İlham aldığınız şeyler ve kişiler kimlerdir? Sizi yazmaya sevk eden nedenler ya da kişiler kimlerdir? İlk yazdığınız hikaye/öykü’yü ilk kime okutmuştunuz?

İlham aldığım şey, çocukluktan beri sağlam olan hayal gücüm.Yazmaya kendi kendime başladım.Hatta yazdıklarımı gizledim bir süre.Sonra da öğretmenime okuttum, beğendiğini söyleyince devamı geldi.

Zeynep Karabulut -Ahh ahh benimde evimde net olacaktı ki, hem yarışmaları hem de bu söyleşileri takip edecektim :(

Evinize en yakın sürede internet bağlantısının gelmesini diliyorum.

AyşegülÖngelen- Merhaba; yazarlar kendi hayatından öykülerini anlamsal ve/veya biçimsel bir bağlantı kapsamında kitabına dahil eder diye düşünüyorum, sizin kitabınızda bu geçerli mi?

Merhaba, kendi romanlarım tamamen hayal gücü.Fakat diyalog yazarken, veya kurgu yaparken tabi ki sosyal çevrem de ki olayların da etkisi oluyor.

Semra Türkmen- Başladığınız kitapları ne kadarlık bir süre zarfında bitiriyorsunuz?Başlayıp ta bitiremediğiniz kitabınız var mı?

Romanların konu ve içeriğine göre değişiyor yazım süresi de.Ağır duygu geçişlerinde, biraz molalar vermek istiyor insan.Tabi buna iş hayatı, annelik ve ev hayatında ki sorumluluklar eklenince… Ama ortalama  yedi ay gibi bir süreyi buluyor.Şimdi Benimsin en uzun yazım süresine sahipti, bir yılı bulmuştu.Bitiremediğim bir kitabım olmadı.Yarım kalan işleri hiç sevmiyorum.

Zekiye Koç- Şimdi Benimsin romanını yazarken aklınızda kitap olarak çıkarmak var mıydı ve bu romanı yazmaya nasıl karar verdiniz ?

Romana başladığım gecenin sabahında, yazdıklarımı okudum.Daha giriş kısmı bile bitmemişti,fakat ben büyük bir istekle, roman olmasını hayal etmeye başlamıştım.

AslıÜstün- sizi yazar olmaya karar verdiren sebep nedir acaba?

Beni yazmaya iten sebep, beynimin içinde dönüp duranlardı.

SelmaGürsoy Öncelikle yazım hayatınızda başarıların bol, takipçilerinizin her gün daha çok artması dileği ile başlayayım:)) Ben hep yazarlara imrenmişimdir. Okumak kolaydır. Önünüze serilen ne varsa onun üzerinde eleştirirsiniz. Ama yazmak tam bir yetenek işi bence. Olayların kurgusunu oluşturmak, diyaloglar, akıcı bir dille yazmak ve diğer yazarlardan bir farkınızı okuyuculara sunmak gerekiyor. Çok zor ama büyük bir gönül işide ayrıca. Tüm bu süreçte size yardımcı olan şey yani İlham kaynağınız nedir?

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.En büyük ilhan kaynağım,  hayal gücüm.

SelmaGürsoy Son zamanlarda sizi etkileyen ve aslında çok merak ediyorum dediğiniz yazar ve eseri var mı?(Türk yazar?) Varsa söyleyebilir misiniz?

Bir çok Türk yazarı takip ediyorum.Çeşitliliği severim ben.Ve ne yazık ki çoğu insan da var olan, Türk yazar ön yargısının da , bir an önce kırılması için dua ediyorum.

SelmaGürsoy Genellikle ne tür ortamlarda yazmak istersiniz ve yazar olmak isteyenlere bir öneriniz var mı? Yazarken nelere dikkat etmeliler?

Sakinlikte yazmayı tercih ediyorum.Yazar olmak isteyenlere çok okumalarını tavsiye ediyorum,kelime dağarcığı başka türlü gelişmiyor.Ancak, yazma hissi gelip yerleştiğinde, zaten su  da yolunu bulacaktır.

EbruElifAydın Merhabalar, öncelikle şunu belirtmeliyim ki son bir haftadır ”Sen Kimsin?” hikayenize denk geliyorum ve sizi daha çok onunla tanıdım.O nasıl bir anlatım nasıl bir karekter yaratmaktır,inanın imrendim.Çok etkileyici ve akıcı bir kaleminiz var.Daha önce bu kadar derinde işleyen bir kaleme denk gelmemiştim.Kitabınızı okumayı çok istiyorum en kısa zamanda da tedarik edeceğim.Merak ettiğim şey sizi yazmaya iten unsurlar nelerdir?Bu kadar akıcı bir anlatımı yaratırken okuduğun kitaplardan etkilendiğiniz oldu mu? Yazılarınızdaki karakterlerin esinlendiği birileri var mı ?? Yazım hayatınızda daha nice başarılar dilerim.Umarım istediğin yerlerde olursunuz.

Çok teşekkür ederim, özel olarak bir şey yapmıyorum.Sade bir insanım, anlatımımı da süslü cümleler yerine içten ve akıcı cümlelerden oluşturmaya gayret ediyorum.Yazdıklarım anlamını ve duygusunu koruyorsa benim için kafidir.Esinlendiğim kimse yok.Tekrar teşekkürler.

SelmaGürsoy Açıkçası ben yerli yazarların kitaplarını alıp okumadım. Çünkü genellikle fantastik türdeki romanları benim ilgi alanım. Kısa süre önce bir Türk yazarın kitabını okudum. Yansıma müthişti en az yabancı yazarlar kadar iyi ve kendime çok kızdım. O kitap benim için bir dönüm noktası oldu diyebilirim. Şimdi yana döne yerli yazarlarımızın kitaplarını inceliyorum ve sizin kitaplarınız hep gözüme batıyor ve Ebru arkadaşımın sayesinde merakım daha çok artı. Sorum şu benim gibi Türk eserlerine ilgili olmayan okuyuculara ne gibi bir mesaj vermek istersiniz?

Bir çok Türk yazarın tozlu köşelerde kalmış, müthiş kitabı var.Ön yargıların önümüzü kesmesine izin vermeyin lütfen.Okuyun ve beğenmediğinizde de eleştirin, fakat hiç okumamazlık etmeyin ne olur.Bir çoğumuz okumadan yargılıyor.

SelmaGürsoy Kitaplarınızı yazarken genellikle bir karakter üzerinde mi anlatım yapıyorsunuz? Bunun bir nedeni var mı?

Kitaplarımı yazarken, hem erkek hem de kadın karakter üzerinden anlatım yapıyorum.

RabiaDemirkol kendi yaşamınızdan etkilenerek mi yoksa başkalarının yaşamlarından etkilenerek mi yazıyorsunuz?bir yazar için hangisi daha yakın?

töre diye bir şeye inanmıyorum ben töre diye bir gelenek olabilir mi?

Tamamen hayal dünyamdan etkilenerek yazıyorum.Bir yazar için kendi hayalini anlatmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum, kendi adıma tabi. Ve keşke, töre diye bir şey veya gelenek olmasaydı.Ama ne kötü ki,  bazı bölgelerimizde en fecisinden yaşanıyor bu her neyse…

ZehraTekcanErsoy Öncelikle ön okumadan kitabın kısmını okuduğum kadarıyla çok dikkatimi çektiğini söylemeliyim. Sorularım. Kitap yazmaya nasıl karar verdiniz?İkinci olarak: Neden böyle bir konu seçtiniz? Bu konu gerçekten toplum olarak aşmamız gerektiğine inandığım bir sorun ki sadece ön okumasını okurken bile içime oturdu kalbim acıdı. Son olarak ise kitabın ismi ve kapağı? Tabii kitabı tamamen okumadım henüz bu yüzden içeriği bilmiyorum ama böyle bir başlangıca göre çok umut ışığı gibi bir kapak isim ise kızın itilip kakılıp yalnız bırakılmasına inat daha sahiplenici ‘şimdi benimsin’. Olayları çok çok merak ediyorum umarım buradan kazanırım ama zaten daha önceden HafizeÖzaslan‘ın yorumundan okudum yanlış hatırlamıyorsam ve listeme almıştım. Başarılarınızın devamını dilerim.

Yazmak, bana iyi geliyor, bu yüzden de durmadan yazıyorum.Öyleyse kitap olmalılardı diye düşündüm.Bayan karakter en başından biraz güçlükler çekse de yeni ailesi onu sahipleniyor.Kapak fotoğrafın ise iki tane güzel çiçek ve saksı olarak görünüyor.Ancak onlar benim romanda ki karakterlerim gibiler.Saksının içinde var olanı kimse görmüyor.Umarım beğenerek okursunuz.

GülzaruKalay Yazar olmaya nasıl karar verdiniz? Kitaplarınızı yazarken sizi çok etkileyip yazılarınızda bundan esinlendiğiniz bir olay oldu mu? Yakın çevreniz bu konu da ne düşünüyor? Son olarak “ben de yazmak istiyorum” desem bir yazar olarak tavsiyeleriniz nelerdir ? Başarılarınızın devamı dileğiyle… Teşekkürler :)

Öyle karar verilmiş bir durum değildi bu esasında.Zaman ve getirdikleri diyelim yazarlık durumuna.Kitaplarım hayal gücüne dayalı, yaşadıklarım ise ancak anlatımımı kuvvetlendirebiliyor.Yazmak, okumak, etrafı gözlemlemek  yazmak isteyenlere tavsiyem.

ZeynepUyar Öncelikle kitabınızın arka kapağını okumuş biri olarak Şimdi Benimsin demeye çok ihtiyacım var.Umarım bana çıkar ve okuma fırsatım olur..Siz aşkı yaşayarak anlatanlardan mısınız yoksa sadece gözlemlediklerinizle anlatanlardan mısınız?Kitabınız toz pembe mi yani herşey yolunda gidiyor ve mutlu sonla mı bitiyor yoksa gerçek hayattan kesitler mi sunuyorsunuz bize.Acısıyla tatlısıyla mı yazıyor kaleminiz…Teşekkürler:)

Ben aşkı hissederek yazanlardanım.Aşk bazen bir çiçeğe, bir gülücüğe, bir çocuğa bakıştır.Aşkı anlatmaya başlarsam, çok satırlar alacak galiba …

Kitabımda gerçek hayattan kesitler mevcut, maalesef hayat toz pembe değil.Aynen dediğiniz gibi acısıyla tatlısıyla yazıyor benim kalemim.Ben teşekkür ederim.

HaticeSelcanDoğan Yerli yazarlarimizi malesef çok iyi bilmiyoruz ve okumuyoruz. Birkaç aydir takip ettiğim birazoku, önce kitap, okuoku gibi sayfalardan çok güzel eserler kaleme alan yazarlari keşfetme şansi buldum. Yazarliğa başlarken beni kimse tanimaz, okuyucular beni bilmez ve okumaz gibi teredütleriniz oldu mu? Ve bi sorum daha var Yazar olmak isteyenlere kendi tecrübelerinizden yola çikarak önerileriniz var mi?

Türk okurlara ilgi istiyorum, tüm arkadaşlarım için….Yazarlığa başlarken tereddütlerim yoktu aslında, çünkü benim yazma amacım farklıydı.Ancak kitabın ilk çıktığı gün, biraz heyecan duymaya başladım.Acaba yorumlar ne yönde olur? Sevilir mi?  Gibi….yazarlıkla ilgili önerilerimi diğer sorularda belirtmiştim, o yüzden buraya tekrarlamadım

GaziÇalışkan sizi bu kitabı yazmaya iten asıl sebep neydi..farkındayım hep sorulan klişe bir soru ama..benim ki biraz daha farklı..öncelikle yazmak istediğiniz için mi yazdınız yoksa gerçekten geride bir şeyler bırakmak için mi?herkes bir şeyler yazıyor..peki siz neden yazdınız bu kitabı..yoksa sizin iç dünyanızı mı yansıtıyor..

Ben hem yazmak istediğim için yazıyorum, hem de bende geriye bir şeyler kalsın istiyorum.Herşey den önce yazdıklarım insanların ruhuna işlesin istiyorum.Bir çok kitap ve konu yazıyoruz, dolayısıyla hepsini kendi hayatımızda yaşamış olmamız mümkün değil diye düşünüyorum.Ancak kendi hayatımızda var olanlar, bizi zenginleştirip kaleme daha iyi ifadeler halinde dökülüyorlar.

FuZuLi Merhaba,

“Sen kimsin?” adlı hikayenizi okuyorum bu aralar. Kaleminize sağlık çok güzel. Inşallah bu kitap çıkarda okurum. Kitabın konusunu biliryorum. Sorum şu ki böyle bir konuda kitap yazmak nerden geldi aklınıza? Şimdiden teşekkürler. :)

Çok teşekkür ederim.Öyle birden bire geldi aklıma ve başladım yazmaya.Benim yazdıklarımda genelde bu böyle oluyor.

BetülŞimşek arka kapak yazısında okuduğum kadarıyla kitapta bir kıza uygulanan psikolojik bir şiddeti konu almış kitabınızda toplumda kadınlara değer vermediğini de vurgulamak istedenizmi yada bu konuyu seçmenizin başka bir nedeni var mı? başarılarınızın devamını dilerim… teşekkür ederim…

Bu konuyu seçmemde ki amaç, hep mağdur kadınlar olmasın istedim.İçlerinden bazıları da hayata tutunmaya çalışırken, destek görmeliydi.Ya da hatayı yapanın kendini affettirecek yüreği bulunmalıydı.Ben teşekkür ederim.

ÖzgeSever Sanırım sorularımızı buraya yazıyoruz :)

Birinci sorum, bu konu aklınıza nasıl geldi? Bir çok kadının başına gelen bu talihsizlikten etkilendiniz mi?

İkinci sorum, Fırat’ın duygularını yazarken bir beyden yardım aldınız mı? Erkeklerin düşünce yapısı bizde farklı olduğu için empati kurmak daha zor olur sanırım.

Üçüncü sorum, kitabınızı bastırmaya nasıl karar verdiniz?

Son olarak, teşekkür ediyorum :) :)

Böyle bir durumdan etkilenmemek ne mümkün…Yazarken dahi ağladım ben…Karakterleri yazarken kimseden yardım almıyorum.Yazarken istemiştim kitap olmasını.Ben teşekkür ederim.

SibelOruç öncelikle merhaba:) sen kimsin? adlı hikayenizi okuyan biri olarak şimdi benimsin i de çok merak ediyorum:) benim sorum= kitabınızda bu konuyu işlemenizin bir sebebi var mı?…teşekkürler..başarılarınızın devamını dilerim:)

Umarım Şimdi Benimsin’i de beğenerek okursunuz.Bir kadının hayata tutunuşunu yazmak istedim sadece…ben teşekkür ederim.

AyşeYüksel mrb…sizce yeni bir yazar insanları etkilemeyi ilk kitabında nasıl başarabilir?…ilk çıkan kitabının okuyucu bulabilmesi için neler yapması gerekir…teşekkürler…

Bence bir yazarın insanları etkilemesi, tamamen kalemiyle, karakteriyle ve duygusuyla alakalı..İlk çıkan kitabın okuyucu bulabilmesi, tanıtıma bağlı sanıyorum.

CerenYücel Sayın GÜNEŞ DEMİREL bundan öncede kitabınız hakkında size soru yöneltmiş hiç üsenmeden sorduğum soruya cevaben mesaj atmıstınız.Öncelikle okuyucularınıza karsı ilgili bir yazar olup değer verdiğiniz için tsk ediyorum.

“SEN KİMİNSİN” adlı hikayenizle sizi tanıma fırsatı buldum.Cok akıcı bir dille yazılmıs.Etkilenmemek mümkün değil.Acaba kitap olarak biz okuyucularınıza sunmayı düşünüyor musunuz?

“ŞİMDİ BENİMSİN” kitabında anlattıklarınız yaşanmışlık mı yoksa kurgu mu?

Kitabınız hakkında aldığınız tepkiler nasıl? bunları merak ediyorum.

Tekrardan size ve Birazoku’ya bize böyle bir imkan sundukları için tsk ediyor;basarılarınızın devamını diliyorum.SEVGİLER.

Sevgili Ceren, rica ederim, ben size teşekkür ederim ilginiz için.Bu roman kurgudan ibaret ve aldığım tepkiler gerçekten  çok güzel.

Son olarak sorularınız ve ilginiz için size ve Birazoku ailesine çok teşekkür etmek isterim.Bir başka kitap ve söyleşiyle birlikte olmak ümidiyle.Sevgiler.

GÜNEŞ DEMİREL

Bunu paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Bu yazı Söyleşi / Röportaj kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

birazoku hakkında

Kitabevlerinde dikkatinizi çeken kitapların sayfalarını karıştırarak, arka kapak yazısını okuyarak, yeterli gelmediyse ilk bir kaç sayfasına gözatarak, o kitabı almaya karar veririz. Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli satın alma kanallarına erişebilir, kitapla ilgili hızlı arama bağlantılarına tıklayarak internetteki diğer kaynakları bulabilirsiniz. Okuduğunuz ve beğendiğiniz kitaplar hakkında yorum yapabilir ve diğer yorumları okuyabilirsiniz. Birazoku.com, toplumun okuma bilinci konusunda katkı sağlayabileceğini düşünerek heyecanlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>