aglayan-analar

kanla sulanan toprakta ürün yetişmez

Yine heryer kana bulandı, tertemiz annelerin yaşmakları oğullarının kanına bulandı. Ciğerleri deşildi. Evlatları birilerinin yaşaması için kurban edildi. Birilerinin yaşaması birilerinin ölmesine bağlı olmamalı. Çok sinirliyim şuanda ve küfür boyutuna çıkacak sözler sarfetmemek için kaç gündür beklemedeyim.

Pkk saldırılarında onlarca genç toprağa verildi. Şehit oldu ne dersek diyelim değişen hiç birşey yok tek gerçek en verimli çağlarında toprağa karışan genç bedenler, gözü yaşlı eşler ve analar bu yetmezmiş gibi yetim çocuklar..

Allah belanızı versin hepinizin. Bu milliyetçilik virüsünü kanımıza bulaştıran herkesin..
Bu virüse ilaç bulmak yerine daha da etkisini artırmak için salakça bir sevda uğruna peşlerinden koşanların… Allah hepinizin belasını versin…

Kandan beslenen vampirler…

Bu iki halkı birbirine düşürenler kadar bu oyunlara kolayca alet olabilenlere de isyanım var . Şehit olan bir Türk askerine karşılık 10 Pkk lı leşi deyimleri mide bulandırıcı. Unutmamak gerekir ortada bir anne kavramı var ki bu kavram toprak parçalarının çok çook ötesinde bir kavramdır. s*çmışım vatanına ! Anneler ağladıkça..

Okumalı hemde çok okumalı tarih tekerrürden ibarettir evet.. Okuyun bir geçmişe bakın  milliyetçilik insanların başlarına ne haller getirmiş bakın.. Çok yakın örnekleri var 1915 Osmanlı Türkiye’si.. Ne oldu 1915′de en kısa ve anlamlı özeti şudur;
Milliyetçilik virüsüne kapılmış  iki elit grup, Osmanlı subayları yanında bir takım Avrupa’da eğitim görmüş aydın ve ermeni komitacılar. Abdulhamid’e süikast düzenleyen Ermeni komitacılardan birisine “ey şanlı avcı ” diyecek kadar Ermeni dostu. Sonrasında Ermenilerin katledilmesinde bir mahsur görmeyecek zihniyet.. İttihat terakki… İki milliyetçi gurup önce dost sonra düşman.. Olan kime oldu? Sivil insanlara.. Sivas’ta Kevork’un gelinine Erzurum’da Mehmet Ağanın kızına..

Olaylar o kadar benzer ki birbirine. Bunları ayıklamak zor değil.

Özetle şu ki kanla sulanan toprakta Ürün yetişmez…

Lanet olsun milliyetçilik virüsünü kanımıza sokanlara ve o virüsü besleyen küçük beyinlerimize…

*Tüm dünyada ki  Özellikle ülkemizde ki ağlayan annnelere ithaf edilmiştir.

 

Bunu paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email

kanla sulanan toprakta ürün yetişmez” üzerine bir düşünce

  1. ilknur

    Kaç gündür bu yazdıklarını düşünmekteyim.. Bende çok üzüldüm daha çok sinir oldum.Ölen gençler bizimde kardeşimiz,oğlumuz..vs olabilirdi.Her ne kadar üzüldük desek bile evladını kaybeden ananın hissettiklerini hissedemeyiz hiçbirimiz..!Şu üç günlük dünyada kardeşçe yaşamak varken neden bunlar oluyor…??Lanet olsun bunlara sebep olanlara.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>