sony-tablet-birazoku-big

Neden bir Tablet bilgisayara sahip olmalısınız?

Tabletler cep telefonlarından büyük ama dizüstü bilgisayarlardan küçük olan ve her ikisinde de kullanılabilir olan özellikler sağlayan elektronik cihazlardır. Tabletler piyasadaki en küçük, en hafif ve en taşınabilir bilgisayar olma özelliğindeler. Belki de merak ediyorsunuzdur acaba bu süper aleti almaya değer mi diye. İşte bu makale size neden bir tablet almanız gerektiğini ve nedenlerini açıklamaktadır.

1. İnternet ve Mail

Bu elektronik cihaz kullanıcıya 3G ya da Wi-Fi yoluyla internete bağlanmasına olanak sağlar ayrıca mail alabilir veya yollayabilirsiniz üstelik internette çok rahat gezinebilirsiniz. Dokunmatik ekranı bu deneyimi yaşamayı daha keyifli bir hale getirmeye yardımcı olabilir, teknolojik gelişmelerinde bu tür ekranların kullanımını daha sezgisel bir hale getirdiği düşünülürse kullanıcıların alışması pekte zaman almayacak gibi.

2. Verimliliği Yükseltir

Eğer makale üreten ya da okuyansanız, bu modaya uygun ve şık alet sizin için daha da arzu edici olabilir. Sadece güçlü bir cihaz almak değil ayrıca bilgi işlem uygulamalarını da (Office vb.) çalıştırabilecek bir tablet almanız çok önemli.

3. Çevrimiçi kitaplarınızı kolaylıkla okuyabilirsiniz.

Resmi çeken: blogeee.net, http://www.flickr.com/photos/13815526@N02/6100530771/

Eğer bir tabletiniz varsa en çok sevdiğiniz kitabı okumak için bilgisayar önünde saatlerce oturmak zorunda kalmayacaksınız. Bu cihazların birçok elektronik kitap formatlarıyla uyumlu olduğunu fark edeceksiniz ve tabletinizin yüksek çözünürlük ve kalitesi ile kullanıcıya güneş ışığında bile rahat bir okuma imkânı sunduğunu göreceksiniz. Hareket halinde olanlar için bu özellik cihazı daha da değerli kılar.

4.  Ek Çoklu Ortam (Multimedia) Özelliklerinin tadını çıkar.
Tabletlerin içerisinde genellikle televizyon, video oynatıcısı, radyo ve müzik oynatıcısı yazılımları kurulu bir şekilde gelir. Ancak, medya akışı ya da yayını sırasında iyi bir internet bağlantınızın olduğundan emin olun. Bu tür eğlence özellikleri ile bu cihazın sürekli tadını çıkarabileceğinizden emin olabilirsiniz.

5.  Sosyal Ortamlara en kısa ve daha hızlı yoldan erişim.

Bir sosyal medya meraklısı mısınız? Bu yüksek puanlı cihazla, sosyal ağ sitelerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Sosyal hayatınıza hitap edebilen bir sürü uygulama sizin için tasarlanmıştır. Sosyal ağlar arasındaki Facebook ve Twitter’ınıza anlık ileti gönderebilir ayrıca resim ve video yükleyebilirsiniz.

Resmi çeken: blogeee.net, http://www.flickr.com/photos/13815526@N02/6101075164/


6. Video ve Film transfer etmek çocuk oyuncağı!

Tabletler, kullanıcısına kişisel videolarını, filmlerini ve diğer dosyalarını ev eğlence sistemiyle kolayca paylaşmasına olanak sağlar.

7. Film ve Müzik indirmek.

Birçok internet sitesindeki müzik ve film marketlerine üye  olabilir,  seçiminize göre dosya indirebilir ve onları müsait zamanlarınızda izleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için sadece Wi-Fi ve 3G bağlantısına  ihtiyacınız olacaktır.

Umut ediyoruz ki simdi bir tablete sahip olmanın faydaları hakkında daha iyi fikirlere sahipsinizdir.

- Bu bir tanıtım makalesidir -

Bunu paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Teknoloji içinde , , , , etiketleriyle tarihinde tarafınadan gönderildi.

birazoku hakkında

Kitabevlerinde dikkatinizi çeken kitapların sayfalarını karıştırarak, arka kapak yazısını okuyarak, yeterli gelmediyse ilk bir kaç sayfasına gözatarak, o kitabı almaya karar veririz. Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli satın alma kanallarına erişebilir, kitapla ilgili hızlı arama bağlantılarına tıklayarak internetteki diğer kaynakları bulabilirsiniz. Okuduğunuz ve beğendiğiniz kitaplar hakkında yorum yapabilir ve diğer yorumları okuyabilirsiniz. Birazoku.com, toplumun okuma bilinci konusunda katkı sağlayabileceğini düşünerek heyecanlanıyor.

Neden bir Tablet bilgisayara sahip olmalısınız?” üzerine bir düşünce

  1. Kenan

    Bu tür bir cihaza gerekliliğin derecesi yönünden güzel bir çalışma olmuş ve şahsen bana sevdirmesi açısından sizlerin böyle bir yazı hazırlaması daha etkili oldu. Ama fiyatları hakkında bilgiye sahip olmadığım için lükslük derecesi bu faydaları örtüyorsa gerekliliği de o derece tekrar sorgulanır en azından benim açımdan. Model ve fiyat yönünden de bir analiz yada tavsiye yapılsaydı daha iyi olurdu sanırım.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>