kalp-temsili

SAZLI VE SÖZLÜ ALDATMAK

 

 

 

Kayıp ilanlı sevişmelerde bir merhaba arası vermek V.Y’için güzel ve bir o kadar da çirkin olurdu. Hem güzel hem de çirkinlik bu sokaklarda namını yürütmek için sol veya sağ kavgasından üstündü. Öyle ki süsü üstüne anıtsal  görmek ,şeytan ile ruhunu süslemek V.Y’için düşsel fantezilerdi. Renklerin hafif kaldığı ıslak saçlarında hiç kurulanmayan yalandan bir örtüydü gizleyip örtüklerimiz, yalandan birer tülbenttik oyalı ,boyalı ..

 

İlk Aldatma;

Kayıp ilanlı kentinde V.Y ,M.S (milattan sonra) gibi olamaz ,bir öncelik ister hayat . Aldatmanın baş ucu kitabında öncesi vardır ,sondan önce ..

Bir ay önce;

Bir kitap almak ister V.Y..

Ne de çok kitap okurum diye düşünür boy aynasından ,tavan aynasına bakarak ..

“Hımm tozluymuş ayna “der ..

Kitapçının kitapsal mevzuları ve kitapları bir seçenek şansı bırakır V.Y’ye ..Aldatmanın baş ucu kitabı V.Y’nindir,büyük bir özveridir .Akşamları aldatmanın baş ucu kitabı baş ucunda durduğu gibi dursa ,o tozlu aynalar durmaz .

Şimdi ki zaman;

V.Y  ilk yürüyüş derslerini sokakta alırmışçasına sokak tiryakiliğine yürür, alışagelmişlerden uzak ,yürümekten uzak ,

Mehtaplardan uzak ,uzun topuklu ayakkabılarıyla. Maksadı yoktur selamlarının. Kahvehanede bir yığın barış elçisi ,kültür ve namus bekçisi toplanmıştır .Gazetelerdeki çıplak kadın resimlerini kupon toplamak amacıyla kesen bilirkişiler selam ve sabah ederken ,V.Y  selamı sabah ediyordu derin yırtmaçlı bakışlarıyla ..Bilirkişiye göre büsbütün selam ve sabahtı .Hamur yoğuran elleri ,bahçedeki kiraz ağacı ne kadar da mutluydu .Çiçekleri açmıştı ilk sevişmeli baktığında kültür ve sanat bekçilerine .Namus bekçileri artık vazgeçmiştir bu tür bir bekçilikten .Elde düdük yok ,neyin bekçiliğinde V.Y’ye bakmak yerine .

V.Y’nin hoşuna gidiyordu bal gibi aldatmalar kendi aldattığında .Deva sal bakışmalar deli dolu bir buluşma anını anlatıyordu saati saatine .Buluşma anı ,o an ..

Adam “gözlüklerin yakışmış gözlerine ”der ve birçok kendi ile ilgisi olmayan hikâyeler, denemeler.

Sevişmelerden bir derleme kitabı kıymetinde ,maksadında sadece kader

yazgısı mecburiyetinde aldatma gerçekleşmiştir. Keyif sigarası ,keyif çayı muhabbetinden ayrı ,V.Y çok ayrı ve gayrıydı sevişmediğinde .V.Y hiç yadırgamadan evinin yolunu tutmuştu .Yemek pişirme derdi ,yalanları süpürme zahmeti ve V.Y’nin söylenmeleri evin duvarları için sıradandı ,yeni olan şey ise aldatmaydı .Bal gibi aldatmalar sırasında sayın geyikler familyasından olan kocanın karnı doydu mu ondan güzeli yoktu ,akşamları bir şişe rokasız rakı ,birde karısı .O boş duvarları kim dinler ki ?

Konuşsun dursun duvarlar ..

Kahvehanenin kültür ve sanat bekçileri işe gitmezler ,”para neymiş ki” derler .

Bakma sanatı diye bir şey vardır .Ellerinde resimli ,konulu gazete ,”güzel günler gelecek “diyor gazeteler.” Güzel bikinili günler”

“Bundan daha güzel gün var mı ”der  adam. Camda perdeler kendiliğinden oynar gibi olduğunda bir el sallaması görünür .Uzunlu ,kısalı saçlarının merkezi ,hayatın merkezidir .Hazır cevaplı bakışlar ,hızır gibi yetişen pencere süsü bitkiler ne derse doğruydu ,”evet ise evet,hayır ise hayır”dı.

“sevişme ise sevişme “yani.

İkinci Aldatma ;

Soyunup dökülmek değildi sadece hayatın seks mahmurluğu .Giyinip giyinip gezmekti sevda harbinde ,elini tutmadan ,adını anmadan ..

İsimlerin gerekliliğini yitirdiği dakikalarda mağduru oynayacak biri ,birileri gömlek düğmelerini örtmektedir. Güzelim takım elbise ve sıfatsız düşünceler peşindedir V.Y’nin.

V.Y bir parkta seyrederken yolu bünyesiyle kapatanları ,çocukların oyuncak araçlarını bir ses duyar ,kötü rüzgar bütün sesleri ulaştırmaktadır kişiden, kişiye.

“Benim adım yok “der adam

V.Y “adın üzerindeki gömlekten güzel olamaz “der

“Senden güzel olamaz “der adam ..

V.Y mutluluğu icat etmiştir, gömlekli bir mutluluk bu mutluluk .Güzel sözler söylenir de mayhoş bakılmaz mı, yalancı isen yalana sarılamaz mı ?

Mürvet’ini görmüştü kendisinin ,gelinlik giymişti V.Y. ,aşkı masrafsızdı ,ömründen kolay kolay çalamazdı .

Eski günler vardı ,V.Y sevmişti okuma bilmeden ,sevişmeyi bilmeden .V.Y’nin gölgeleri vardı ,uyumadan gelirdi adım adım gölgeleri ,yerden tavana kadar uzanırdı, simsiyahtı.

“Nereden çıktın sen “derdi bir vakitler gölgelerine, uyanırdı tekrar ve yine tekrar. Aldatmak için bir kişi lazımdı ,yani kendisi ,”aldat işte aldat  “derdi her üşüdüğünde .

Kendini kocasıyla aldattı bir nevi ,Hak yerini bulmuşçasına kocası karısının kendini kendisiyle aldatmasından memnundu .”Yakışıklıyım ya “diyordu kocası .

V.Y ise “ben niye yaptım bunu “gibilerindendi ,pişmandı aldattığı için kendisini yalan ve dolan ile ..

İlla ki aşkta bir ölen ve bir kalan çıkardı, hayatın çarpım tablosundan. Kurşun kalem gibi adamdı kocası, bir silgisi eksikti şapkasında, V.Y’yi haykırıyordu dudaklarında.

 

 

Bunu paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>