kadin-kim.jpg

Tenine Dokunursa Sapık, Ruhuna Dokunursa Aşık!

Sokaklarda özgürlüğü kısıtlı adımların sahibi kadındır. Bütün gözlerin hedef noktası… Dişilik tespitinin saniyeler içerisinde yapıldığı varlık. Her adım attığı yerde, üzerinden gözleri süzdüren, kimi zaman bakışları azdıran, kimi zaman yürekleri. Gerçek bir dişilik abidesi! Erkekler için tam bir muamma, bir kargaşa olan yine kadındır. Bir parfüm kokusuyla kendine bağlayan, bir dekoltesiyle yürekleri hoplatan, en iyi bildiği şey ‘peşinden koşturmak’ olan insan kadındır.

Çeşitli sözlerin uğrak yeri, ezilmiş, itilmiş, haksızlığa uğratıldığı iddia edilen kişi kadın! Olabilir mi?
Savaşları durduran, başlatan, dilediği zaman dişiliğiyle istediğini elde eden, istediğinde seksi, istediğinde sıradan olan da kadın değil mi?

Kadın üzeri tozlarla kaplı değerli bir taş gibidir. Ya görüntüsüne aldanır, dokunmaz gidersin ya da eline alır, tozundan arındırır ne cevher olduğunun farkına varırsın.Ama bir erkeksen hep dikkat etmelisin. Zira onlar istemezken tenine dokunursan sapık, onlar istediğinde ruhlarına dokunursan âşık sayılırsın. Bir kadın isterse hizmetçi gibi görünür ve yine isterse prenses gibi. Onları keşfetmek tamamen erkek doğasına ve yaklaşımına bağlıdır. Savunmasız atılan her adım beraberinde hüsran ve yahut yanılgıları getirir.

Erkeklerin en büyük hatası kadınları anlamaya çalışmasıdır. Zira kadınlığı anlayabilirsiniz; fakat asla kadınları anlayamazsınız. Derinleri eşeledikçe benliğinizde yorgunluk hissetmeniz bundan olsa gerek.

İstediğinde dünyaları ayağının altına serdirecek güçte olan kadın ezilmiş olabilir mi? İrade yönünden zayıflığıyla bilinen erkeklere karşı yüzde yüz dişi olabilen kadın itilip kakılmış olabilir mi?

Gözyaşlarının görünmesine bile tahammül edemeyen erkeklerle dolu bir dünyada kadın haksızlığa uğramış olabilir mi? Olamaz! En büyük kozu dişiliği, cazibesi olan kadın zayıf halka olamaz! Eğer oluyorsa kadın kadınlığının farkında değil demektir. Acıların insanı olarak kendini nitelendirdiği sürece de farkına varamaz demektir.

Fiziki olarak güçlü, dünyayı kurtaran ya da batıran erkekleri dizginleyen tek unsur kadınken, gerçek bir kadın kaybetmiş olabilir mi?
Olamaz! Oluyorsa eğer, o kadın kişilikle dişiliği ayırma gafletine düşmüş demektir. Zira dişilik bir kadının en temel özelliğidir. Bunu kullanmaktan aciz olanların ağlaması, kendini ezilmiş hissetmesinin suçlusu yine kendisi değil midir?

Erkekler sahip oldukları fiziki güçlerinin farkında oldukları için daha rahat ve vurdumduymaz gözükürler. Kadınlar ise sahip oldukları gücün farkında bile değiller.

Düşün ki bir kadınsın. Sen istemeden tenine dokunan sapık, sen istersen âşık sayılır. Tamamen karşındakinin sıfatını belirleyen sensin. Sadece kokunun esiri olmaya aday binlerce erkek varken sen çaresiz olabilir misin?

Kadınlığın temel parçası olan dişiliği kullanmak kişiliksiz olmak demek değildir. Tabi gerçek bir kişilik ancak nasıl dişiliğini kullanabileceğini bilir.

Bunu paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email

Tenine Dokunursa Sapık, Ruhuna Dokunursa Aşık!” üzerine 3 düşünce

  1. murat

    ben erkek olarak okudum ve çok beğendim…umarım kadınlarda okuyorlar ve güçlerinin farkında olmayı öğreniyorlardır :) teşekkürler paylaşım için.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>